2010

24. FILMSKI FESTIVAL

Festival je održan od 2. do 8. avgusta 2010. godine u Herceg – Novom

Filmski program:

Kanli kula – glavni program

⦁ Žena sa slomljenim srcem – van konkurencije, režija Srđan Koljević
⦁ Neka ostane među nama (Hrvatska),  režija Rajko Grlić
⦁ Četiri puta  (Italija), režija Michelangelo Frammartino
⦁ Neke druge priče (SRB, HR, BiH, SLO, MK), režija: Anna M. Rossi, I. Juka, H. Slak, l. Tanović, M. Dzidzeva
⦁ 32. Decembar (32. December) (BiH, Srbija), režija: Saša Ajduković
⦁ Na putu – (BiH, Hrvatska), Režija Jasmila Žbanić
⦁ Aurora –  (Rumunija, Francuska, Švajcarska, Njemačka), režija Christi Puiu
⦁ Sedamdeset i dva dana –  (Hrvatska, Srbija), režija Danilo Šerbedžija
⦁ Nježni sin–projekat Frankenštajn (Mađarska, Njemačka, Austrija), režija Kornel Mundruczo
⦁ Srpski film,  (Srbija), režija Srđan Spasojević
⦁ Ljubav, ožiljci, režija: I.Ćetković, B.Milatović, M.Pušonjić, M. Vujačić
⦁ Istočni komadi, (Bugarska), režija Kamen Kalev
⦁ Šta više želim,  (Italija, Švajcarska), režija Silvio Soldini
⦁ Turneja – van konkurencije, (Francuska,Njemačka), režija Mathieu Amalic

Belavista – dokumentarni film

⦁ Novo vrijeme (BiH), reditelj Dinо Кasalo
⦁ Golešovo (Bugarska/Velika Britanija), režija Ilian Metev
⦁ Kupači  (Grčka), režija Eva Stefani
⦁ Dugo putovanje kroz istoriju, historiju i povijest (Belgija/Srbija/Makedonija) režija Željko Mirković
⦁ Ne shvati me pogrešno (Rumunija), režija Adina Pintilie
⦁ Fatamorgana  (Mađarska), režija Eszter Cseke
⦁ Link  (SAD), reditelj Ivan Andrijanić
⦁ Sudbina broja 13 (Hrvatska), reditelj Irena Škorić
⦁ Starija sestra punam  (Srbija,Nepal), režija Lučijan Muntean i Nataša Stanković
⦁ U redu, pobjedio sam  (Srbija), reditelj Vladimir Petrović
⦁ Svetla sv. Ambrozija  (Italija), režija Marko Radeta
⦁ Plati pa ženi (Hrvatska/Makedonija/SAD/Austrija), režija Atanas Georgiev

Amfiteatar – Misterija noći (sekcija horor filmova)

⦁ The girl with the dragon tattoo, (Millenium Trilogy), (Švedska), režija: Niels Arden Oplev
⦁ The girl who played with fire, (Millenium Trilogy), (Švedska), režija: Daniel Alfredson
⦁ The girl who kicked the hornet’s nest,  (Millenium Trilogy),  (Švedska), režija: Daniel Alfredson
⦁ Martyrs, (Francuska), režija: Pascal Laugier”Antichrist”, režija: Lars Von Trier
⦁ Rec,  (Španija), režija: Jaume Balagueró, PacoPlaza
⦁ Rec 2, (Španija), režija: Jaume Balagueró, PacoPlaza

 Forte Mare – Velikani nezavisnog filma

⦁ The ghost writer, režija: Roman Polanski
⦁ Bad lieutenant: port of call  new orleans, režija: Werner Herzog
⦁ Invictus, režija: Clint Eastwood
⦁ The imaginarium of doctor parnassus, režija: Terry Gilliam
⦁ Shutterisland, režija: Martin Scorsese
⦁ Inglourious basterds, režija: Quentin Tarantino